Bezpieczeństwo

BEZPIECZNY  GABINET

Praca w gabinecie kosmetycznym wymaga wiedzy i odpowiedzialności za higienę i bezpieczeństwo własne i klientów. Ryzyko zakażenia różnymi patogenami (wirusowymi, bakteryjnymi, grzybowymi) jest bardzo duże i dlatego powinien obowiązywać tu szczególny reżim sanitarny. Narzędzia przerywające ciągłość skóry muszą być dezynfekowane, myte w myjce ultradźwiękowej i sterylizowane. Każdy gabinet kosmetyczny powinien posiadać środki do dezynfekcji skóry, narzędzi i powierzchni. Dodatkowo zużyte materiały jednorazowe są przekazywane do utylizacji, wykonywanej przez specjalną firmę świadcząca takie usługi.

 

W TROSCE O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO!

Salon nasz od początku swej działalności dysponuje najwyższej klasy autoklawem – klasy B, w którym można sterylizować każdy rodzaj materiałów, narzędzia porowate, plastikowe, materiały bawełniane i gumowe.

 

STERYLIZACJA

Jest to jedyny skuteczny sposób zniszczenia wszystkich mikroorganizmów i ich przetrwalników. Sterylizacja za pomocą autoklawu ciśnieniowo-parowego ,gdzie  woda osiąga temperaturę 134 stopni C* w czasie 30 minut i właściwym ciśnieniu gwarantuje pełną kontrolę procesu i najwyższy poziom czystości mikrobiologicznej sterylizowanych przedmiotów. Potwierdza to test kontrolny ,który każdorazowo umieszcza się w autoklawie wraz z narzędziami.

 

                                                                 U NAS JESTEŚ BEZPIECZNY!

  • kosmetyczka dezynfekuje ręce przed i po zabiegu
  • kosmetyczka dezynfekuje ręce i stopy klientów
  • kosmetyczka ma schludny wygląd, czysty fartuch
  • kosmetyczka używa jednorazowych rękawiczek, wacików, które po zabiegu wyrzuca przy  nas do kosza na śmieci
  • kosmetyczka sterylne narzędzia wyciąga z opakowań przy nas.
  • kosmetyczka używa jednorazowych pilników, patyczków do skórek, kapturków ścierających,   które po zabiegu wyrzuca lub oddaje nam (uprzednio spryskując preparatem do dezynfekcji narzędzi)

 

                                                                               PAMIĘTAJ !                                             

Masz prawo zapytać czy narzędzia są sterylizowane, poprosić o pokazanie autoklawu lub umowy z podmiotem, który służy usługę sterylizacji.
Masz prawo prosić o wyciągnięcie przy Tobie czystych narzędzi i jednorazowych materiałów (pilników, patyczków do manicure) Masz prawo czuć się bezpiecznie!