Blomdahl

BEZPIECZNE PRZEKŁUWANIE USZU DLA DZIECI

WSZYSTKO CO NAJLEPSZE

Blomdahl

 

Przekłuwanie uszu jest zabiegiem medycznym, dlatego też bardzo istotne jest, aby upewnić się, że zostanie on wykonany z zachowaniem reguł bezpieczeństwa i higieny.

Przekłuwanie Uszu Metodą Blomdahl (Blomdahl Medical Ear Piercing) zostało opracowane z uwzględnieniem aspektów medycznych. Zastosowanie hipoalergicznych materiałów oraz nowoczesnych technologii zapewniających sterylność produktów, sprawiło, że przekłuwanie uszu stało się bezpieczne.

DWIE DZIURKI – JEDNO PRZEKŁUCIE – PRZEKŁUWANIE USZU U DZIECI

Blomdahl

Pierwsze przekłucie uszu u dzieci to ważne wydarzenie dla nich i ich rodziców. Zawsze istnieje jednak ryzyko, że dziecko zrezygnuje z przekłucia drugiego ucha. Mamy rozwiązanie – stosując Blomdahl Medical Ear Piercing możesz przekłuć obydwoje uszu równocześnie!

 

Kaseta zawiera jeden kolczyk do przekłucia ucha oraz jedną zatyczkę (motylek). Każda kaseta posiada numer seryjny oraz numer sterylizacji. Opakowanie kasety otwierane jest bezpośrednio przed zabiegiem, tak aby każdy Klient miał pewność, że do zabiegu wykorzystywana jest sterylna i jednorazowa kaseta.
Po wykonaniu zabiegu przekłucia ucha, na kasetę zakłada się osłonę bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu eliminuje się ryzyko kontaktu z częściami kasety, które dotykały ucha i mogły być narażone na kontakt z krwią.

 

Przekłuwaj uszy grubszymi kolczykami

Do przekłuwania uszu stosujemy kolczyki o nieco grubszych sztyftach niż w zwykłych kolczykach. Dlaczego? Po wyjęciu kolczyka, sześć tygodni od przekłucia, dziurka natychmiast się kurczy. Grubszy sztyft zapewnia dodatkowy margines bezpieczeństwa. Można z łatwością założyć zwykły kolczyk, nie narażając delikatnych ścianek dziurki na podrażnienie i infekcję. 

 

Zatyczka – klucz do szybkiego gojenia

Cyrkulacja powietrza w miejscu przekłucia ucha zapewnia lepsze gojenie. Opatentowana zatyczka firmy Blomdahl zatrzymuje się na blokadzie umieszczonej na sztyfcie.zatyczka – Blomdahl – Medyczne przekłuwanie uszu Całkowicie zasłania także ostrą końcówkę sztyftu. Zatyczka pozostaje w bezpiecznej odległości od płatka ucha i nie można jej docisnąć, dzięki temu powietrze swobodnie dociera do miejsca przekłucia. Zatyczka firmy Blomdahl to klucz do szybkiego gojenia rany powstałej po przekłuciu ucha.

Blomdahl

 

Różnice pomiędzy zwykłymi kolczykami a Blomdahl Medical:

 • kolczyki wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów (plastik medyczny,
czysty tytan medyczny), dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko
wystąpienia alergii
 • są małe i lekkie
  • kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego co kolczyki ze stali
nierdzewnej – nie obciążają świeżej rany po przekłuciu
  • zatyczka (motylek) znajduje się na samym końcu trzpienia kolczyka, dzięki
czemu powietrze ma ułatwiony dostęp do rany po przekłuciu, która szybciej
się goi
  • plastikowa zatyczka (motylek) zabezpiecza skórę za uchem przed
skaleczeniem przez końcówkę kolczyka
  • kolczyki do przekłuwania uszu są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia, nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu
  • kolczyki Blomdahl dostępne są w dwóch różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je do grubości płatka ucha i uniknąć bolesnego „wrastania” kolczyka w ucho.

 

Cena :  

Dzieci          60 – 75 zł

Dorośli        75 – 95 zł

Kolczyk       1 szt. 22 / 28 zł

Zatyczka     1  szt. 10 zł