Zabieg odnawiający i odżywczy

Zabieg odnawiający i zapewniający harmonię ciała i ducha OIL PHYTOCARE SENSUAL & CARE IMMERSION to niezrównana przyjemność, uczta dla zmysłów, świat wspaniałych doznań… Cudowny aromat, przyjemna konsystencja i idealne wygładzenie ciała. Powstał w kooperacji z marką Flor de Sal d’Es Trenc. Jest to unikalny rytuał kosmetyczny wykorzystujący dobroczynne właściwości soli morskiej z Majorki.

 

Kwiat soli morskiej d’Es Trenc jest zbierany ręcznie z powierzchni pokładów soli znajdujących się na naturalnej 3,5 kilometrowej plaży d’Es Trenc w południowo-wschodniej części Majorki. Kwiat soli morskiej jest najczystszą i najbardziej wartościową solą morską. Krystalizuje się na powierzchni wody w specjalnych polach w zatokach solnych tworząc cienką warstwę kryształków w kształcie kwiatów, które pozyskiwane są ręcznie (zgrabiane), zgodnie ze starą rzemieślniczą tradycją. Następnie sól jest powoli suszona i odparowywana na słońcu. Idealne i specyficzne warunki pogodowe: dużo słońca, delikatna bryza, niska wilgotność powietrza, powodują, że kwiat soli morskiej d’Es Trenc jest wysoko wartościowym i w 100% naturalnym produktem. Kwiat soli d’Es Trenc zawiera ponad 80 minerałów i pierwiastków śladowych, m.in.: sód, jod, wapń, potas, magnez, siarka i fosfor. Około 16 – 20 razy więcej magnezu i 2 razy więcej potasu i wapnia, niż w zwykłej soli morskiej, natomiast ma mniejszą zawartość chlorku sodu.

 

Zabieg zawiera również inne aktywne składniki, m.in. regenerujący olej organiczny z baobabu, nawilżający i odżywczy olej ze słodkich migdałów, wygładzający olej z pestek moreli oraz olej z marchwi o działaniu przeciwstarzeniowym i ochronnym. Zabieg odżywia, nawilża i poprawia kondycję skóry. Rewitalizuje, relaksuje, przywraca harmonię ciała i równoważy zmysły.

 

Polecany dla:

  • jako regularna pielęgnacja przed dowolną terapią ciała, która wymaga odżywienia i odnowienia skóry,
  • jako chwila relaksu i przyjemności przed dowolnym zabiegiem pielęgnacyjnym twarzy,
  • dla osób, które potrzebują poprawy wyglądu i zdrowia swojej skóry,
  • przed nadejściem lata, gdy chcemy by skóra nabrała jędrności, elastyczności, nawilżenia i blasku,
  • po lecie, gdy korzystanie ze słońca i kąpieli w basenie / morzu wysuszyło i podrażniło skórę,
  • dla kobiet w ciąży, wszystkie preparaty zabiegu posiadają certyfikat bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży.