Timexpert C+, A.G.E.

Cena  180 zł  (gratis  masaż dłoni)

/peeling, masaż, maska, krem, pomiar nawilżenia skóry/   

                                                                            

W miarę upływu czasu stres oksydacyjny pozostawia na skórze pierwsze zmarszczki i bruzdy mimiczne, powoduje odwodnienie, utratę świetlistości oraz zwiotczenie skóry. Dzieje się tak w wyniku procesu glikacji, która w dużym stopniu przyczynia się do starzenia skóry.

 

W procesie glikacji biorą udział cukry, białka i cząsteczki A.G.E. (Advanced Glycation End-products – końcowe produkty zaawansowanej glikacji). Glikacja powoduje w skórze karmelizację kolagenu i elastyny, czyli tzw. włókien podporowych skóry. Stają się one sztywniejsze i kruche. W konsekwencji skóra traci elastyczność, staje się mniej jędrna, znacznie mniej gładka, zgaszona i zmęczona. Cząsteczki A.G.E. dezaktywują enzymy, które są naturalnymi antyoksydantami, przez co skóra staje się bardziej wrażliwa na działanie słońca i promieniowanie UV.

 

Witamina C jest składnikiem antyutleniającym. Potrzebna jest skórze do utrzymania jędrności, świetlistości i młodego wyglądu. Witamina C chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym i powstawaniem wolnych rodników, ułatwia tworzenie nowych włókien kolagenu, pobudza regenerację, optymalizuje nawilżenie, reguluje pigmentację. Dzięki swoim właściwościom witamina C jest wykorzystywana jako podstawowy składnik kuracji przeciwstarzeniowych.

 

Celem nowego zabiegu Timexpert C+ A.G.E., który proponuje Germaine de Capuccini, jest przywrócenie idealnej elastyczności skóry. Doskonałe efekty zapewnia aplikacja specjalnie zaprojektowanej i naciętej maski z włókniny, która dokładnie przylega do skóry twarzy i pielęgnuje skórę możliwie najbliżej wokół oczu oraz ust.

 

Sercem formuły zabiegu jest witamina C w najbardziej stabilnej formie (pochodna VC-IP) w połączeniu z wyciągiem z japońskiej śliwki UME, której główne działanie polega na aktywacji naturalnego mechanizmu ograniczającego proces glikacji. Niezwykła siła natury pomaga odzyskać młodość cery. Zostaje przywrócona jędrność, gęstość, świetlistość i jednolity koloryt skóry. Zabieg z witaminą C zawiera również kompleks innych składników, które w aktywny sposób działają dobroczynnie na skórę m.in. wyciąg z liści oliwnych, olej z pestek moreli, olej z nasion bawełny, olej z ziaren słonecznika oraz fosfolipidy.

 

Kuracja zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami oraz silnie stymuluje wytwarzanie kolagenu, poprawiając gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Następuje widoczna poprawa nawilżenia i odżywienia. Efektywnie przeciwdziała tworzeniu zmarszczek. Reguluje pigmentację cery, hamując nadmierne wytwarzanie melaniny oraz odbarwiając już wytworzoną. Zapobiega w ten sposób powstawaniu plam, przebarwień i piegów na skórze, wyrównując koloryt cery. Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Cera nabiera świetlistości i witalności, wygląda młodziej i piękniej. Jej powierzchnia wygładza się, mniej widoczne są pory, spłycają się bruzdy mimiczne.

 

Polecany:

  • o dowolnej porze roku,
  • dla osób w każdym wieku,
  • dla osób mających cerę z problemami pigmentacyjnymi: plamami, przebarwieniami i piegami,
  • dla osób po okresie dłuższego przebywania na słońcu,
  • dla osób z cerą przesuszoną wymagającą odżywienia, nawilżenia i regeneracji,
  • dla osób, których cera potrzebuje wsparcia w ochronie przeciw starzeniu – drobne zmarszczki, brak jędrności,
  • dla palaczy, aby dotlenić i rozświetlić cerę.